Villapesufestival

Tähistasin kooliaasta lõppemist paaripäevase villapesufestivaliga. Peaesinejateks olid vill, lambasõnnik ning tiigivesi. Külalisesinejatena parmud ja kassid.

Pilt

Alustasin tagasihoidlikult kahe vanni ja ämbriga. Üsna pea selgus, et jõudlus jääb väikeseks ning kohale sai veetud ka suurem vann, kus villad üle öö liguneda said.

Pilt

Vist umbes pooled villad said seekord pestud. Rohkem ei jaksanud, sest randmed ja selg keeldusid edasisest koostööst. Mis tähendab, et sel suvel saab veel teinegi sarnane festival toimuma.

Villa pesemisel kasutan tiigivett, mis on tsisternis päikese käes 30-35 kraadini soojenenud. Kui villad vette panen, on kohe näha kuidas rasu ja sõnnik lahustuma hakkavad, lasen villadel kasvõi üle öö liguneda. Päikese kätte kauaks ligunema jätta ei maksa, virtsahais on kiire tulema. Teise pesuvette lisan villapesuvahendit ja lasen jälle natuke liguneda. Ühes veest teise tõstes pigistan villad väikeste portsudena nii kuivaks kui jaksan, siis jääb järgmine vesi puhtam. Kui villad on kolmandast veest läbi käinud, laotan restidele kuivama ja käin aeg-ajalt “kaarutamas”. Otsene päike kipub villa pleegitama, kuid see-eest kuivatab kiiremini ega lase villadel haisema minna. Piisavalt õhukese kihina laotatud villad kuivasid päikese ja tuule abil paari-kolme tunniga kenasti ära, sain juba kuivad villad võrkkottidesse toppida, et järgmistele ruumi teha. Tiigiveega pestes on tulemuseks sõnnikuvabad ja üsna hästi lõhnavad villad, mida lõngategemiseni kuuris võrkkottides hoian, et tuuletõmbus niiskuse ja koid eemal hoiaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s