Rūta Žalioji

Eestis ringi sõites on mul kombeks külastada väikeste linnade käsitööpoode ja nagu muuseas teha poepidajatega väike intervjuu. Uurin, kes neile toodangut valmistab ja kuidas kohalik käsitööelu edeneb.

Hiljutisel Leedu reisil laiendasin oma hobi haaret rahvusvahelisele tasandile. Leidsin Kaunase vanalinnast, Vilniuse tänavalt väikese poekese Rūta Žalioji (eesti k. Roheline Rutt), kus müüakse ilusat keraamikat, uhkeid vöid ja arhailisi rõivaid. Ehe ja kõrge kvaliteediga käsitöö, mida vanalinna turistilõksudes harva kohtab. Intervjuu poepidajaga jäi keelebarjääri tõttu üsna lühidaks, kuid sain teada, et poekest peavad inimesed, kes valmistavad tellimustöödena Leedu traditsioonilisi rõivaid. Mulle avaldas muljet, et on olemas pood, kust on võimalik osta korraga terve arhailise rõivastuse komplekt. Eestimaal pole sellist poodi veel leidnud.

Kaunase käsitööpoed ja linn jätsid nii hea mulje, et plaanin sinna kunagi tagasi minna.

One response to “Rūta Žalioji

  1. Sattusin ka juhusliku möödujana sinna poodi septembris ja olin üllatunud nende muinasaegsete ehete valiku üle. Tõin sealt kaasa väga ilusa ja põhjaliku raamatu ühe Leedu arhailise piirkonna kanga- ja vöökudumise traditsioonist. Rikkalik pildivalik, mustrijoonised ja inglisekeelne kokkuvõte korvavad selle, et ma leedu keelt sugugi ei oska.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s