“17 kirrivat paela” valmis

Teatan pidulikult, et minu koostatud paelapunumisõpik pealkirjaga “17 kirrivat paela” on nüüd trükist ilmunud. Müügiinfo leiab Eesti Loomeagentuuri lehelt.

Paelad, mille valmistamise juhendeid raamatust leida võib: keerutatud pael, näpunöör, kolmeharuline palmik, kuue lõnga palmik, kördipael, südametega pael, ponimus, ai, neljatahuline pael, poolik säärepael, labaselt põimitud säärepael, kiira-käära säärepael, toimselt põimitud säärepael, kaaruspael hargil, kaaruspael 2 heegelnõela/vardaga, heegeldatud vöö, klaasisuuvöö.

Valiku tegemisel keskendusin Eesti tekstiilide juures kasutatud paeladele, millel ei saa eristada lõime- ja koelõngu. Võtsin endale voli mõnd paela nimetada pisut teisiti kui seda neis vähestes paelapunumist kirjeldavates allikates seni tehtud on. Et oleks suupärasem ja ehk ka tänu sellele arusaadavam. Iga paela juures on joonis, samm-sammuline valmistamise juhend, foto koos detailisuurendusega ning paar lauset paela traditsioonilise kasutamise kohta. Raamatu lõpust leiab õpetusi paelaotsade ilututtide valmistamiseks. Kõik lihtsalt, selgelt ja lühidalt. Kui enamiku paelade kohta on erinevates kirjalikes allikates mõningaid õpetusi varem avaldatud, siis klaasisuuvöö (nimetatud ka pudelisuuvööks või pudelipaelaks) sõlmimise juhendi esimeseks kirjapanijaks võin pidada iseend.

Kavatsen peagi alustada raamatu esitlemisega ja paelapunumise õpitubadega. Nendest siis edaspidi. Ostusoovist võib teatada mulle (lyyli.kiik(ät)gmail.com) või võtta otse ühendust väljaandjaga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s