Gree-eit sakssess!

Käsitsi kootud kunstmuru

Rohkem kui nädalapäevad tagasi sai Tartu Mänguasjamuuseumile üle antud u. 6 ruutmeetrine põrandavaip, mille ametlik nimetus on muinasjutuvaip, aga mina nimetasin selle kunstmuruks.  Kuidagi eriti roheline kukkus välja. Oleksin ise midagi hoopis heledamat teinud, aga tellija arvas, et tumedamad toonid on paremad.Vaiba juurde kuuluvad Kristina tehtud nunovildist istumispadjad, millest mul praegu kahjuks pilti ei ole.

Lõim linane, kude villane. Villase koe kasuks otsustasin valmis vaiba kaalule mõteldes (u. 6,5 kg). Puuvillase koega vaip kaalunuks tublisti rohkem. Et  tegemist pole statsionaarse põrandakattega, vaid vaibaga, mis ainult muinasjuttude vestmise ajaks välja tuuakse, on asja mass väga oluline.

Tegin seesuguse kavala siduse, millega sain kududa  labast pinda, vagu- ja ruudulist raanut ning sekka natuke rüiut ja pärlpõimet.

Lisaks minu vaibale ja Krissu patjadele saavad Teatri Kodu 2. korruse mängunurgas ja 1. korrusel näitlejate garderoobide juures olema Astri kootud villased põrandavaibad ning 2. korruse diivani peal Malle tikitud padjad.

Rohelisest värvist ja hektarisuuruste vaipade kudumisest on nüüd mõneks ajaks täitsa kõrini. Tegelen edaspidi pisikeste ja hästi värvliste asjadega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s