1 muna päevas

Juba hommikul oli selge, et täna on hea päev kavandite tegemiseks. Aasta algus tõi mitu suurepärast põhjust tekstiile kujundada, eks näis kui paljud kavanditest  paberilt kangale jõuavad. Aga enne kui end tühja paberi ja pliiatsivirnaga laua äärde istutada sain, tuli korda ajada palju asju, mis pealtnäha ei tundu kavandamisega üldse mitte seotud olevat, kuid mis tuli loomeprotsessi õnnestumise nimel enne ära teha. Vastasel juhul poleks saanud ma täielikus rahus keskenduda vaimusilmas olevate piltide paberile kandmisele.
Kõigepealt pidin pannkooke küpsetama, sest nagu ütleb laulusalmgi – “… ja igal pühapäeva hommikul särisevad koooogid…”  Siis tuli pannkooke ka süüa, sest nälg oli. Järgmiseks tuli minna uisutama, sest ilm oli liiga suurepärane, et see päev toas molutades mööda saata. Olgu niisama uhkeldamise pärast märgitud, et tegin täna oma senise elu pikima uisuretke, aga kui pikk see oli, ei oska arvata. Üks verst vähemalt.

Uisutamine väsitas väga ära, pidin puhkama. Siis saabus minu ajutine orjapidaja, kes luges mulle, ette kõik teened, mida ma talle osutama pean. Noogutasin tema jutu peale alistunult, ise mõtlesin, et varsti võiks juba omi asju tegema hakata.

Kui orjapidaja lahkus (kell hakkas viis saama), tundisin, et nüüd kohe-kohe jõuab kätte hetk, mil istun laua taha ja hakkan kavandama nii, et grafiidipuru lendab. Aga enne veel pidin oma toas korda looma, sest fantaasia ei saa vabalt lennata, kui asjad pole oma koha peal. Ühtlasi annab koristamine võimaluse peas kaootiliselt ristlevad  mõtted kenasti ritta seada. Täiesti kogemata valisin kraamimise “taustamuusikaks” ööülikooli loengu, kus Pulga Jaan räägib enda ümber oleva ruumi korrastamisest. “Kõik, mida vajad, tuleb su juurde…,” mõtlesin mina ja panin koristamise ning loengu kuulamise kõrval ahju kütte ja jõudsin muuseas ka ühe sepiku küpsetada. Multitasking is my second name.

Kell oli seitse läbi, kui kõik toimetused olid tehtud ning polnud enam ühtegi takistust, mis mind paberist ja pliiatsist eemal oleks võinud hoida. Istusin laua taha, valisin kuulamiseks uue loengu ja lõpetasin päeva produktiivselt. Valmis täpselt 1 kavand. Seega võin ennast võrrelda hariliku kanaga, kes päev otsa siblib ja nokib selle nimel, et endast lõpuks 1 muna välja pigistada.

One response to “1 muna päevas

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s